MENÜ

Ağır yük taşıyan araçların (kamyonlar ve tırlar) ağırlık ölçülerinin tespit edildiği cihazlara taşıt kantarları denir. Endüstriyel tartım sistemleri, günümüzün en çok ihtiyaç duyulan sektörlerindedir. Desen Kimya olarak bu sektörde faaliyetlerimize modern tartım sistemleriyle karşılık veriyoruz. 

Taşıt Kantarı Özellikleri

Tunaylar Kantar’dan tedarik ettiğimiz zemin üstü kantarlar, 60 ton kapasitesi ile karayollarında seyir edebilecek hemen her türlü ağır taşıtın tartımını gerçekleştirmektedir. Düşük hassasiyet değerleri, 15 metre uzunluk ve 50 cm yükseklik ile oldukça kompakt ve sorunsuz tartım hizmeti vermektedir. 

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığınca geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkarılan kanun ile şehirlerarası taşımacılık uygulamalarında araçların yük taşısın ya da taşımasın, ağırlık ölçümlerini yaptırması gerekmektedir. Hem sürüş güvenliği hem de kanuna uygunluk açısından kamyon ve tırların tartım işlemleri elektronik tartım sistemleriyle yapılmalıdır. 

İhtiyaçlarınız için Kusursuz Taşıt Kantarı

Desen Kimya olarak müşterilerimize verdiğimiz tartım hizmetlerinde kullandığımız V-Tech serisi elektronik kantarlar, üstün teknolojik özelliklere sahiptir. Uluslararası ölçüm ve yükleme standartlarına göre yapılan statik hesaplamalarla en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Tartım işlemi gerçekleştirilen araçların sistemdeki duruşu, fren kuvvetleri ve hareket özellikleri hesaplanarak sonuç verilmektedir. 

Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız!

İletişim